Jak media cyfrowe zmieniły sposób, w jaki odbieramy nasze wiadomości

Media informacyjne bardzo się zmieniły w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Gazety wciąż są drukowane, ale coraz częściej ludzie zwracają się do Internetu po najnowsze wiadomości.

Internetowe serwisy informacyjne mają ogromną przewagę nad tbdauviet.com drukowanymi mediami informacyjnymi. Mogą publikować artykuły i relacje z najświeższych wiadomości w ciągu kilku minut od ich wystąpienia. Wraz z pojawieniem się Twittera, Instagrama i innych wiodących platform mediów społecznościowych dostawcy wiadomości mogą znajdować się w centrum akcji, relacjonując wydarzenia na żywo.

To znacznie zmieniło rodzaj wiadomości, które regularnie czytamy, a także zmieniło sposób i czas czytania. Podczas gdy wielu z nas nadal będzie cieszyć się spokojną poranną lekturą gazety, te luksusy są zwykle sprowadzane do królestwa leniwych niedzielnych poranków. Nie są już czymś, co wszyscy robimy na co dzień. Bardziej prawdopodobne jest, że będziemy przewijać kanał informacyjny w witrynie naszego ulubionego dostawcy wiadomości. Gdy jesteśmy w pociągu, podczas szybkiej kawy w pracy, czekając, aż czajnik się zagotuje, lub kiedy tylko chcemy, możemy korzystać z naszych urządzeń mobilnych, laptopów i komputerów, aby uzyskać dostęp do najświeższych informacji.

Statystyki wskazują, że coraz częściej, gdy ludzie mają kilka minut, prawdopodobnie sięgają do swojego ulubionego źródła wiadomości, aby uzyskać najnowsze aktualizacje na dowolny temat.

Newsroom XXI wieku również musiał się zmienić i dostosować w wyniku tej ogromnej zmiany w sposobie, w jaki uzyskujemy dostęp do naszych wiadomości i czytamy je. Tradycyjnie, w miarę odbioru wiadomości, przechodziły one przez szereg etapów dziennikarskich, zgodnie z redakcyjnym łańcuchem dowodzenia. Nowa wiadomość zostanie zatwierdzona, a następnie dziennikarz będzie nad nią pracował, przekaże ją podredaktorowi, który następnie będzie nad nią pracował, zanim przekaże ją redaktorowi do ostatecznej edycji przed włączeniem, tuż przed oddaniem do druku.